четвер, 25 серпня 2022 р.
 Олесь Донченко

19 серпня виповнилось 120 років від дня народження Олеся (Олександра) Васильовича Донченка (1902 – 1954), українського письменника. Народився у с.Великі Сорочинці на Миргородщині в родині вчителя. З 1911 року Олесь Донченко – лубенець. Місто Лубни вважав своєю малою Батьківщиною, воно надихнуло юнака на написання перших віршів і він назавжди пов’язав своє життя з літературою. Саме в Лубни О.Донченко повертався з найдальших доріг, тут відпочивав душею, знаходив нові сюжети для своїх повістей та оповідань для дітей. Олесь Донченко написав твори «Лісничиха», «Повість про новий дім», «Голубий гвинтик», «Сад», «Золота медаль» та інші. 

Бібліотека підготувала і провела інформину «Олесь Донченко», на якій читачі одержали інформацію про життя і творчість письменника; ознайомились з книгою «Мгарський світ «Лісничихи» О.Донченка» Наталії Шаблі, в якій на основі дослідницьких матеріалів висвітлено зв’язок письменника Олеся Донченка з лісовим масивом «Мгарська лісова дача», з його добрими мешканцями – лісниками. 

Немає коментарів:

Дописати коментар

 Мова - коштовний скарб народу. До Міжнародного дня рідної мови бібліотека підготувала для учнів 5 класу мовознавчу мандрівку "Наш скар...