четвер, 28 липня 2022 р.

 Нова книга в бібліотеці.

Філія № 6 В. Булатецька сільська бібліотека нещодавно отримала нову книгу «Другий Зимовий Похід або Листопадовий рейд».
Другий Зимовий Похід або Листопадовий рейд відбувся в листопаді 1921 р.
Під містечком Базар ( Житомирська обл.) 359 вояків Армії УНР були розстріляні більшовиками. Вбитих скидали у велику яму й засипали землею.
Трагедія в містечку Базар у радянські часи замовчувалася, лише старі мешканці пам'ятали про неї.
Дана книга - це книга вшанування полеглих героїв Базару, які показали катам силу українського духу. Це книга про любов до України, книга про велич, і про трагедію.
Книга вчить любити свою Вітчизну та застерігає від загроз, які йдуть від її ворогів.

 Я і моя сім’я

      8 липня в Україні - День родини ( відзначається щорічно з 2012 року). Родина - це безпечний і затишний рідний дім, це найближчі люди, які допомагають усім нам у складних ситуаціях, це добро, підтримка, любов. Родина - це люди, які любитимуть тебе незважаючи ні на що. 
   Читачі бібліотеки взяли участь в опитуванні "Моя родина". Відповіді записали на пелюстках квітки-семипелюстки.

 Конституція - Основний Закон держави

           День Конститу́ції Украї́ни — державне свято нашої країни. Святкується щорічно 28 червня на честь прийняття Конституції України  у 1996 році.  Конституція - це закон про устрій, про будову держави  і про головні права та обов'язки громадян. Кожен повинен знати Конституцію, розуміти її, виконувати і боронити.


 Сергій Жадан  «Інтернат»

... Січень 2015 року. Донбас. Паша, вчитель , йде до міста, щоб забрати свого племінника, який живе в інтернаті. У місті міняється влада. Встановлюється нова лінія фронту. Вчитель спостерігає, як лінія фронту наближається до його дому. Він змушений перетнути цю лінію, щоб потім повернутися назад. І йому для цього потрібно, визначитись, на чиєму боці його дім...

Роман Сергія Жадана "Інтернат" став переможцем щорічної Літературної премії Європейського банку реконструкції та розвитку. 


 
Дивосвіт природи

Традиційно Україна, як і увесь світ, 5 - го червня відзначає Всесвітній день захисту навколишнього середовища. Філія № 6 В. Булатецька сільська бібліотека підготувала викладку літератури «Дивосвіт природи» на якій представлені ілюстровані дитячі енциклопедії серії "Я пізнаю світ" та книги серії "Світ навколо нас", що розкривають найцікавіше з життя мешканців дикої природи. Дитяча енциклопедія "Рослини" допоможе юним читачам зрозуміти велику цінність кожної рослини та необхідність збереження рослинного світу в усьому його розмаїтті. Дані книги із задоволенням читають не тільки діти, але й дорослі.

 


Літні читання

"Кольорова" книжкова виставка для юних читайликів.
Приємного читання!

 

Подорож європейськими країнами

      Щорічно у третю суботу травня в Україні відзначається День Європи. Вперше в нашій країні заходи, присвячені цьому дню, проводилися в 2003 році. Основою для появи цього свята стало підписання Декларації Роберта Шумана. Цей історичний документ був підписаний 9 травня 1950 року. Після Другої світової війни європейські лідери переконалися в тому, що співробітництво і загальні зусилля є найкращим способом забезпечення миру, стабільності і процвітання в Європі.

 19 травня - День української вишиванки

Щороку в третій четвер травня відзначається Всесвітній День вишиванки. Це свято покликане зберегти споконвічні народні традиції.  З цієї нагоди у філії № 6 В. Булатецька сільська бібліотека оформлено виставку-інсталяцію «Із народної криниці». На виставці представлені видання, які знайомлять з історією українського костюму, технікою вишивки сорочок, про символізм кольорів у вишивці наших предків, а також про види орнаменту та регіональний вплив візерунків.

 Інтерпритатор українського літературного бароко

30 квітня українська літературна спільнота відзначає 90-річний ювілей українського письменника, шестидесятника, великого майстра психологічної і готичної прози, автора низки літературознавчих та публіцистичних праць, інтерпретатора українського літературного бароко Валерія Олександровича Шевчука (1932 – 1999). Шевчук Василь Андрійович народився в с.Бараші Житомирської області.
Він автор романів "Предтеча" ( " Григорій Сковорода"), "Побратими, або Пригоди двох запорожців на суходолі, в морі та під водою" (1972), "Велесич" (1980), "Терновий світ" (1986). Зі сторінок роману "Предтеча" постає своєрідно побачений і цікаво трактований образ філософа Григорія Сковороди.

 26 квітня - День пам'яті Чорнобильської трагедії

Чорнобиль… Слово це стало символом горя та страждання, покинутих домівок. Пройшло 36 років від того дня, коли Україну спіткала страшна трагедія – техногенно-екологічна катастрофа, спричинена вибухом реактора четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції, яка завдала непоправної шкоди довкіллю та здоров'ю людей. Якби не подвиг простих людей, які ризикуючи власним життям та здоров'ям, спасли нас від подальшого поширення радіації, то важко навіть спрогнозувати повні масштаби трагедії не лише для України, а й усього світу.
Аварію на ЧАЕС називають найбільшою та найстрашнішою ядерною катастрофою мирної години, наслідки якої будуть відчувати чимало поколінь. У філії № 6 В. Булатецька сільська бібліотека до цієї дати оформлена книжкова викладка «На Чорнобиль журавлі летіли…»
Пам'ятаємо… Щоб ніколи знову…



 Обереги до Великодня

Скоро дзвони у храмах сповістять про радісне свято – Великдень. За звичаєм люди готуються до нього - наводять лад як в душевних помислах, так і зовнішніх виявах: прибирають оселі, випікають паски, пишуть писанки та крашанки, дарують подарунки. 
Цьогоріч наше життя затьмарює війна. Проте саме Великдень нагадує нам про неминучу перемогу добра над злом, світла над темрявою. Це одне з свят, що символізує початок нового життя та дає сили боротися за нього. 
У переддень Великодніх свят до філії № 6 В. Булатецька сільська бібліотека завітали  дітки із своїми мамами. Вони разом виготовили листівки до Великодня та янголятко. Янголятко - чудовий подарунок-оберіг для найдорожчих нашому серцю людей.
Ангелику мій, 
Охоронцю мій!
Захисти мене крильцями,
Вбережи мене від лиха і біди.


 Автор захопливих дитячих книг

18 квітня виповнилося 85 років від дня народження українського поета, публіциста, сценариста, лауреата численних літературних премій й найвищої нагороди в літературі - Національної премії ім. Т. Г. Шевченка - Володимира Рутківського (1937 - 2021). Сьогодні складно уявити сучасну українську дитячу літературу без його захоплюючих творів. Легендарна трилогія – «Джури козака Швайки», «Джури – характерники», «Джури і підводний човен» - принесла письменнику широке визнання. У світовому прокаті український пригодницький фільм - фентезі "Сторожова застава", знятий за мотивами книги В. Рутківського. З творчістю письменника можна ознайомитися у бібліотеці.


 Володимир Малик - автор історичних романів

21 лютого народився український письменник Володимир Малик (1921 - 1998).
Володимир Кирилович був байдужий до успіху, пошанувань. Але у нього було своє надзавдання, всі свої найголовніші твори він писав з однією метою - виправити духовний хребет українського народу. Його історичні романи цікаві та захоплюючі. Тож, завітайте до бібліотеки, читайте книги Володимира Малика!


 День Героїв Небесної 
Сотні

 Щорічно 20 лютого в Україні відзначають День Героїв Небесної Сотні згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року "Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні". 20 лютого 2014 року в столиці України загинули 48 осіб, яких разом з іншими загиблими учасниками мирних протестів назвали Героями Небесної Сотні. До цієї дати філія № 6 В. Булатецька сільська бібліотека підготувала викладку-пам'ять «Сам не знаю, де зогину».

середа, 27 липня 2022 р.

 Катерина Скаржинська – фундатор музейної справи

19 лютого - 170 років від дня народження Катерини Миколаївни Скаржинської ( 1852- 1932 ), відомої культурної діячки, меценатки, засновниці одного з перших в Україні приватних загальнодоступних музеїв.
У бібліотеці пройшла краєзнавчо-інформаційна година, на якій учні 8 класу поглибили свої знання з краєзнавства, одержали більше інформації про життєвий шлях і музейну справу Катерини Скаржинської, яка проживала в Круглику біля Лубен.
На всіх етапах свого життя К.М. Скаржинська залишалася вірною донькою України, примножуючи освітні й культурні здобутки свого народу, і все набуте залишила нащадкам; виявилася талановитим організатором не тільки музейної справи, а й наукових досліджень; втілювачем у життя видавничих й освітніх проєктів.

 Видатний байкар

     2 лютого  виповнилося 210 років від дня народження Євгена Павловича Гребінки (1812 - 1848), українського письменника, байкаря, перекладача, педагога, громадського діяча.
     Народився письменник на хуторі Убіжище Пирятинського повіту. Цей куточок полтавської землі став не лише місцем народження майбутнього письменника, а й епіцентром його мистецьких роздумів. Мальовничі пейзажі малої батьківщини органічно впліталися в його твори. Протягом всього життя він пам’ятав про землю своїх предків, завжди повертався сюди й саме тут знайшов свій останній притулок 1848 року (помер письменник 15 грудня 1848 року в Санкт-Петербурзі). За волею самого митця його тіло перевезли до рідного Убіжища.
     Письменник, поет та байкар Євген Гребінка прожив 36 років. Майже половину життя займався літературною діяльністю. За 15 років надрукував понад 50 повістей, романів та оповідань.Українською мовою усі твори Євгена Гребінки вперше були опублікувані 1878 року.

22 січня - День Соборності України

День Соборності України - велике державне свято нашої країни. 22 січня 1919 року на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на волелюбному зібранні було урочисто проголошено злуку ( з'єднання ) Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки.
Велична і свята, моя ти Україно,
Лише тобі карать нас і судить.
Нам берегти тебе, Соборну і єдину,
І нам твою історію творить!
До Дня Соборності України у бібліотеці пройшла година державності "І об' єднались береги одного вічного народу", на яку завітали учні 10 - 11 класів місцевої школи. Акт Злуки 22 січня є прикладом прагнення українського народу до національної єдності. Соборність українських земель тримається на соборності наших душ, ще український класик Олесь Гончар закликав :"Бережіть собори душ наших!".
Сьогодення дає нам реальну можливість віддати належну шану всім полеглим героям за Соборну Україну, осмислити уроки минулого.

Витязь української поезії 

Україно! Ти моя молитва, 
Ти моя розпука вікова...
Гримотить над світом люта битва
За твоє життя, твої права.
8 січня 1935 року народився видатний український поет Василь Симоненко  (1935 - 1963). 
У бібліотеці діє книжкова виставка "Україно! Ти для мене диво!", присвячена 87-річчю від дня народження поета Василя Симоненка. На ній представлені твори поета, матеріали про його життєвий і творчий шлях. Також відвідувачі бібліотеки мають змогу переглянути книги Лауреатів літературно-мистецької премії імені Василя Симоненка: Олександра Печори, Миколи Кочерги, Сергія Сурмача, Наталі Баклай, Бориса Кононенка, Ольги Хало, Раїси Плотникової, Олександра Міщенка.


 Літературний календар 8 січня - 90 років від дня народження Василя Симоненка (1935 - 1963), українського поета, журналіста.